1. METODA NAUCZANIA „PRZY KAWIE”

2. ANGIELSKI DLA SENIORÓW, CZYLI NOWE HORYZONTY

3. ANGIELSKI DLA ZAPRACOWANYCH, CZYLI JAK NIE ZWARIOWAĆ

4. ANGIELSKI DLA STUDENTÓW, CZYLI NIEOGRANICZONE PERSPEKTYWY

5. ANGIELSKI DLA DZIECI, CZYLI JAK ZAMIENIĆ TEORIĘ W PRAKTYKĘ

6. KURSY SPECJALISTYCZNE

 

1. METODA NAUCZANIA „PRZY KAWIE”

Najlepszą metodą jest brak metod. Nie znaczy to, że na zajęciach panuje chaos. Oznacza natomiast indywidualne podejście do studenta. Przez pierwszych parę lekcji obserwuję studenta, jego mocne i słabe strony, wykorzystywane rodzaje pamięci i inteligencji, sposoby radzenia sobie z trudnościami. Następnie ustalamy cele uczenia się języka obcego, sposoby i czas ich osiągnięcia. Na takiej podstawie ustalamy częstotliwość zajęć, materiał do realizacji oraz zasady współpracy.

Podczas zajęć najważniejsze jest praktyczne zastosowanie języka, a więc rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Rozmawiamy praktycznie o wszystkim, od spędzonego weekendu poprzez problemy w pracy po filozoficzne pogadanki o życiu. Co drugą, trzecią lekcję powtarzamy słownictwo z ostatnich paru lekcji, a co parę miesięcy – z całości przerobionego materiału. W ten sposób student ma szansę dotrzeć do mroków niepamięci, aby wydobyć stamtąd słówka, które gdzieś i kiedyś były.

Gramatykę wprowadzamy i powtarzamy w kontekście rozmowy, spisując często popełniane błędy, wyjaśniając, dlaczego powstały i jak je wyeliminować. Przy nowej gramatyce niezbędne są ćwiczenia gramatyczne, te jednak zostawiamy do zrobienia w domu; chyba że student permanentnie nie odrabia zadań domowych, wtedy trzeba ćwiczyć na lekcji.

Na zajęcia przynoszę dużo materiałów spoza podręcznika, często są to tytuły z nagłówków gazet, głośne sprawy lub trudne problemy z życia wzięte. Zawsze życzliwie spoglądam na specjalne prośby studenta o zajęcie się sprawami dla niego ważnymi. Zmusza to studenta do samodzielnych poszukiwań, zarówno merytorycznych, jak i językowych.

A wszystko to odbywa się przy filiżance aromatycznej kawy, niekiedy w towarzystwie angielskich ciasteczek lub domowego ciasta. Może dlatego ta metoda jest tak skuteczna?

PRZEŁAMYWANIE STEREOTYPÓW

Wiele osób przed podjęciem decyzji o nauce języków obcych w wieku dojrzałym powstrzymują różne przekonania związane z trudnościami w przyswajaniu nowej wiedzy i obawa przed porażką. Poniżej prezentujemy sześć najczęstszych obiekcji towarzyszących postanowieniu o zrealizowaniu tego celu.


 • W tym wieku to ja się już niczego nie nauczę.

Nieprawda. Takie przekonanie panowało w połowie XX wieku, ale badania prowadzone w latach 90 zeszłego wieku dowiodły, że wiek i związane z nim wolniejsze zapamiętywanie są tylko jednym z czynników mających wpływ na przyswajanie nowej wiedzy. O wiele ważniejszą rolę odgrywają czynniki takie jak osobowość, ciekawość świata, motywacja, aktywność życiowa, przekonania, otwartość, poszukiwanie nowych wyzwań.

 • To już nie ta pamięć.

Prawda i nieprawda. Pamięć ludzka dzieli się na pamięć krótkoterminową i długoterminową. Pamięć krótkoterminowa jest lepsza u osób młodych, stąd łatwość w uczeniu się na bieżąco przedmiotów w szkole, słówek na kartkówki, etc. Niemniej jednak informacje zapisane w pamięci krótkoterminowej szybko z niej uciekają, tak że często tydzień później już nic nie pozostaje. U osób starszych natomiast lepiej jest rozwinięta pamięć długoterminowa. Oznacza to, że zapamiętanie nowej wiedzy zajmuje więcej czasu i wymaga wielokrotnego utrwalania, ale raz zapisane tam informacje są trudne do usunięcia. Jak już nauczymy się języka obcego, to raz na zawsze.

 • Będę robić błędy jak uczniak.

Prawda. Błędy robimy wszyscy, niezależnie od wieku. Błędy nie są dowodem słabości, wręcz przeciwnie, świadczą o otwartości na nowe sytuacje, ciekawości świata i chęci eksperymentowania z językiem. Postęp w nauce języka jest możliwy tylko poprzez naukę na własnych błędach.

 • Bariera wstydu i dyskomfortu psychicznego jest nie do przejścia.

Nieprawda. Uczenie się języka obcego to trochę jak nauka chodzenia. Zanim poczujemy się pewnie na własnych nogach, musimy czuć stabilny grunt pod nogami. Ten grunt to nowa gramatyka, nowe słownictwo, nowe dźwięki, które czasami nie chcą przejść przez gardło. Przy pomocy sprawnego, wyrozumiałego i cierpliwego nauczyciela wszystkie te zahamowania można pokonać.

 • Ale ja nie mam zdolności językowych.

Nieprawda. Około 90% populacji ma wystarczające zdolności językowe, żeby opanować język w stopniu komunikatywnym.

 • Sama motywacja to za mało.

Prawda i nieprawda. Motywacja odpowiada za około 50% sukcesu w nauce języków obcych. Motywacja może się zmieniać w trakcie trwania nauki, na początku to może być konieczność wyjazdów za granicę, potem do tego może dołączyć przyjemność z czytania w języku obcym, z oglądania filmów, rozumienia słów piosenek, tłumaczenia tekstów, porozumiewania się. Oprócz motywacji ważne są jeszcze wytrwałość, konsekwencja, systematyczność, poszukiwanie różnych sposobów na naukę. Dopiero na kolejnych miejscach plasują się tzw. zdolności językowe.

Natomiast jeśli już przeżyjemy pierwszy rok nauki i złapiemy tzw. bakcyla, zaczniemy błogosławić chwilę, w której zdecydowaliśmy się zapisać na kurs angielskiego, gdyż zobaczymy całą listę korzyści wynikających z tej nauki.


Korzyści z uczenia się języków obcych:

 • Zdobywanie nowych umiejętności
 • Możliwość porozumiewania się w innym języku
 • Realizowanie marzeń o podróżach
 • Nawiązywanie nowych znajomości na całym świecie
 • Swoboda w poruszaniu się w świecie realnym i wirtualnym
 • Czytanie gazet, książek w języku obcym
 • Oglądanie filmów i innych programów w oryginale
 • Ćwiczenie pamięci
 • Miłe spotkania w gronie osób pragnących osiągnąć ten sam cel
 • Odnajdywanie nowych pasji

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH, A ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRZY CHCĄ NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH, A NIE WIEDZĄ OD CZEGO ZACZĄĆ.

PO PROSTU, TRZEBA ZACZĄĆ OD FILIŻANKI AROMATYCZNEJ KAWY:)


2. ANGIELSKI DLA SENIORÓW, CZYLI NOWE HORYZONTY

Świat się zmienia. Żyjemy coraz dłużej. Stajemy się świadkami wprowadzania nowych technologii, a potem ich użytkownikami. Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę. Realizujemy własne marzenia. Wiek przestaje być przeszkodą w osiąganiu celu.

You are never too old to learn!

Na naukę nigdy nie jest za późno.

Nauka języka. Zawsze odkładana na później. Jak będzie więcej czasu. Jak dzieci dorosną. Jak zajdzie potrzeba.

Dobry czas na realizację własnych marzeń jest zawsze!

Dobry czas jest właśnie teraz!!!

Jak to wygląda?

My w New Horizons przede wszystkim pomagamy otwierać nowe horyzonty. W małych grupach (maksymalnie 4 osoby), w kameralnej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy lub smakowitej herbaty i ciasteczkach odbywamy podróże do innych części świata. Metody nauki dobieramy w zależności od potrzeb kursantów. Mocny nacisk kładziemy na naukę słownictwa i efektywną komunikację. Podczas lekcji czytamy teksty, słuchamy dialogów z płyty, odtwarzamy je na żywo, i mówimy, mówimy, mówimy... Jesteśmy przecież dojrzałymi ludźmi, mamy więc o czym rozmawiać! Lekcja kończy się podsumowaniem nabytej wiedzy tak, żebyś, drogi Studencie, wychodził z przeświadczeniem, że dużo się dzisiaj nauczyłeś.


WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD DECYZJI.

NIE ODKŁADAJ SWOICH MARZEŃ NA PÓŹNIEJ.

ZACZNIJ OD DZIŚ!


3. ANGIELSKI DLA ZAPRACOWANYCH, CZYLI JAK NIE ZWARIOWAĆ

Odwieczny dylemat człowieka zapracowanego: chciałbym się uczyć języka obcego, uważam to za ważne, potrzebne w pracy, na wyjazdach, spotkaniach służbowych i towarzyskich, ale...

 • nigdy nie mam czasu za to się zabrać
 • to wymaga systematyczności, co przy moim trybie życia jest niezwykle trudne
 • zawsze znajdzie się coś ważniejszego do zrobienia
 • nawet, jak się zapiszę na jakieś lekcje, zawsze więcej opuszczam niż chodzę
 • nie mam czasu uczyć się w domu

New Horizons nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale obiecujemy, że postaramy się zrobić wszystko, żeby Ci pomóc podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki i potem utrzymywać Cię w Twoim postanowieniu. Zatem:

 • uczymy języka angielskiego w miejscu najbardziej dla Ciebie dogodnym: u Ciebie w pracy, w domu lub u nas w siedzibie firmy
 • przy lekcjach typu „one-to-one” skupiamy się wyłącznie na Tobie i Twoich potrzebach
 • sam określasz intensywność i częstotliwość nauki
 • jeśli nie masz czasu na odrabianie prac domowych, zrobimy je z Tobą na zajęciach
 • przy wyprzedzeniu 24-godzinnym jest zawsze możliwość przesunięcia zajęć na inny termin, dogodny dla Ciebie i dla lektora
 • możesz zgłaszać zapotrzebowanie na interesującą Cię tematykę zajęć
 • możesz na bieżąco zgłaszać potrzebę napisania listu, maila, ułożenia wypowiedzi, rozmowy telefonicznej, etc.
 • jeśli decyzję o nauce podejmiesz już dziś, za rok o tej porze będziesz znał angielski w stopniu komunikatywnym
 • od momentu podjęcia decyzji o nauce, czas działa tylko na Twoją korzyść

Nauka języka jest procesem długotrwałym, którego nie da się przyspieszyć w znaczącym stopniu. To przygoda, która nigdy się nie kończy. To długa i żmudna czasami praca, za którą jednak pewnego dnia odbierzemy nagrodę w postaci książki przeczytanej w oryginale, zrozumienia komunikatu na dworcu w Brukseli, dzięki któremu nie utknęliśmy tam na noc, niezwykle sympatycznej rozmowy do rana z młodą kobietą z Afryki Południowej, zrozumienia, o czym śpiewa Sting na swojej nowej płycie. Sukces w nauce języka zależy w dużej mierze od Ciebie, drogi Studencie.


O tym więc powinieneś pamiętać:

 • powodzenie w nauce języka zależy od włożonego przez Ciebie wysiłku, od Twojej pomysłowości i samozaparcia
 • im bardziej się zaangażujesz w naukę języka, tym szybciej zobaczysz postępy
 • kluczowym pojęciem jest systematyczność, która polega między innymi na regularnym uczestnictwiew zajęciach
 • ważnym elementem w nauce języka obcego jest poszukiwanie nowych sposobów kontaktu z językiem: gazety, filmy, telewizja, internet, słuchanie płyt, etc.
 • popełnianie błędów świadczy jedynie o Twoim postępie
 • pierwszych efektów świadczących o postępie można się spodziewać co najmniej po 3 miesiącach regularnej nauki
 • lektor może Cię poprowadzić przez zawiłości gramatyki i słownictwa, ale tylko Ty jesteś w stanie tę wiedzę przyswoić


JEŚLI DECYZJĘ PODEJMIESZ DZIŚ, ZA ROK O TEJ PORZE BEZ PROBLEMU KUPISZ BILET CZY ZAMÓWISZ POSIŁEK W RESTAURACJI NA ZAGRANICZNYCH WAKACJACH.


4. ANGIELSKI DLA STUDENTÓW, CZYLI NIEOGRANICZONE PERSPEKTYWY

Studenci najlepiej zdają sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Niejednokrotnie znajomość języka wynoszą ze szkoły, gdzie poniekąd mimochodem nauczyli się rozumieć filmy, surfować po obcojęzycznych stronach internetowych, czytać teksty informacyjne i porozumiewać w podstawowym zakresie. Teraz, na studiach, czekają na Was nowe wyzwania: czytanie i pisanie tekstów specjalistycznych, wypowiadanie się na tematy związane z kierunkiem studiów. Niejednokrotnie czekać Was będzie udział w konferencjach, w programach wymiany studenckiej czy też rozmowy kwalifikacyjne. Do tego celu będziecie potrzebować trochę innego języka angielskiego niż ten, który znaliście dotychczas.

New Horizons chce przed Wami otworzyć nieograniczone perspektywy i zaoferować kursy języka angielskiego, w trakcie których:

 • przygotujecie się do egzaminów FCE i CAE
 • nauczycie się czytać, rozumieć i analizować teksty naukowe
 • nauczycie się pisać prace
 • poznacie angielski specjalistyczny, zwłaszcza z zakresu biznesu
 • nauczycie się autentycznego języka komunikacji
 • nauczycie się poruszać na rynku pracy

DROGI STUDENCIE!

NIE ZWLEKAJ! DECYZJĘ PODEJMIJ JUŻ DZIŚ!

Nikt przecież nie ma takiej siły przebicia jak Ty. Nikt lepiej od Ciebie nie rozumie, jak bardzo znajomość choć jednego języka obcego pozwala odnaleźć się na rynku pracy.


5. ANGIELSKI DLA DZIECI, CZYLI JAK ZAMIENIĆ TEORIĘ W PRAKTYKĘ

Odwieczne pytanie rodziców: "Jak to jest, że moje dziecko ma w szkole 5 godzin anielskiego tygodniowo, a jak wyjeżdżamy na wakacje za granicę, nie jest w stanie kupić sobie lodów." Odpowiedź na to pytanie jest prosta: podczas zajęć szkolnych w klasie dwudziestokilku osobowej dzieci uczone są zasad gramatycznych i ćwiczone w zupełnie innych kompetencjach językowych: czytaniu, pisaniu, niekiedy rozumieniu ze słuchu. Na mówienie zazwyczaj nie ma czasu, a już zupełnie nie ma czasu ani warunków na ćwiczenie swobodnej rozmowy. Stąd brak przełożenia znajomości zasad gramatyki na praktyczną komunikację przydatną z życiu codziennym.

My w "New Horizons" robimy wszystko, aby temu zaradzić. Grupy dzieci są maksymalnie czteroosobowe, aby z jednej strony umożliwić interakcję, a z drugiej strony dać każdemu uczestnikowi dużo czasu na swobodne mówienie. Nie uczymy gramatyki, raczej staramy się przełożyć materiał z lekcji szkolnych na naukę wypowiadania się podczas różnego rodzaju gier i zabaw, przygotowywania projektów, symulowania sytuacji językowych wziętych z życia. Z czasem dziecko uczy się, że angielski nie tylko jest przedmiotem szkolnym, ale umożliwia mu komunikację z rówieśnikami z różnych krajów.

Największa nagroda i dla dziecka, i dla rodzica przychodzi wtedy, kiedy podczas wakacji nad Morzem Śródziemnym dziecko spędza czas ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów, dobrze się przy tym bawiąc, a rodzice mają wtedy czas wolny.

DROGI RODZICU!

NIE ZWLEKAJ! IM SZYBCIEJ TWOJE DZIECKO ZACZNIE NAUKĘ SWOBODNEGO POROZUMIEWANIA SIĘ, TYM BARDZIEJ NATURALNYM BĘDZIE DLA NIEGO MÓWIENIE W JĘZYKU OBCYM.


6. KURSY SPECJALISTYCZNE

Znasz już angielski w stopniu zadawalającym, znasz gramatykę, posługujesz siędużym zakresem słownictwa, nie masz oporów przed mówieniem i nawet nie boisz się rozmów telefonicznych. Ale okazuje się, że to nie wystarczy, kiedy trzeba zacząć funkcjonować zawodowo w prawniczym, medycznym czy finansowym środowisku anglojęzycznym. Podobnie rzecz się ma z językiem naukowym: czytanie i pisanie artykułów naukowych to nie to samo co rozmowa towarzyska. Dlatego postanowiliśmy pomóc wszystkim potrzebującym języka specjalistycznego: jesteśmy w stanie podjąć każde niszowe wyzwanie, wchodzimy tam, gdzie kończą się kompetencje dużych szkół językowych, nastawionych na ilość, a nie na jakość. Powiedz tylko, czego potrzebujesz, a my Ci to damy.

Oto tylko niektóre z proponowanych kursów specjalistycznych:

Kursy biznesowe

Jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w języku obcym, kiedy prowadzi się firmę, nikogo nie trzeba przekonywać. Kontakty telefoniczne i mailowe z klientami zza granicy, zawieranie umów, pół-formalny lunch – o ile można zwiększyć zyski lub poprawić wizerunek firmy, jeśli umiemy te sprawy załatwić w języku angielskim. Na naszych kursach angielskiego dla biznesu nauczysz się:

 • jak zaaranżować spotkanie biznesowe
 • jak przedstawiać nowe pomysły
 • jak szybko i sprawnie obsłużyć klienta
 • jak uczestniczyć w spotkaniu biznesowym
 • jak sprawnie negocjować kontrakty
 • jak wygłosić przemówienie
 • jak zaprezentować swój produkt lub usługę
 • jak prowadzić korespondencję handlową
 • jak rozmawiać o rzeczach pozornie nieważnych

Ponadto:

 • poznasz słownictwo z dziedziny marketingu, ekonomii, komunikacji
 • nauczysz się jak napisać CV i list motywacyjny
 • poznasz zwroty niezbędne podczas rozmowy kwalifikacyjnej
 • poznasz słownictwo potrzebne przy przeprowadzaniu rekrutacji
 • nauczysz się fachowo rozmawiać na tematy związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością

Zapraszamy do współpracy firmy, chcące zapewnić swoim pracownikom kursy angielskiego, zarówno biznesowego jak i ogólnego.

Kursy dla hotelarstwa i gastronomii

Czy można wyobrazić sobie dzisiaj hotel lub restaurację, w których nikt z personelu nie mówi po angielsku? Obecnie coraz więcej zagranicznych gości odwiedza Polskę i trudno sobie nawet wyobrazić, że mogą oni trafić na miejsca, w których nie są w stanie zamówić filiżanki kawy lub zgłosić usterki w pokoju hotelowym. Wszystkim, którzy pracują w hotelarstwie i gastronomii i którzy chcieliby zacząć uczyć się angielskiego lub którzy chcą go nadal szlifować, oferujemy specjalistyczne kursy podczas których nauczysz się:

 • jak obsłużyć gościa / trudnego gościa w recepcji
 • jak zarezerwować pokój
 • jak przyjmować zamówienia w restauracji / drink barze / kawiarni
 • jak zarekomendować wino / inny rodzaj alkoholu
 • jak opisać danie
 • jak przyjmować skargi i reklamacje
 • jak wystawić rachunek

Ponadto:

 • poznasz słownictwo z dziedziny turystyki, hotelarstwa i gastronomii
 • nauczysz się obsługi klienta w biurze podróży
 • nauczysz się oprowadzać wycieczki po mieście
 • napiszesz i odpowiesz na reklamację
 • dowiesz się, jak funkcjonuje przemysł hotelarski w innych krajach
 • poznasz słownictwo związane z zarządzaniem hotelami

Zapraszamy do współpracy hotele oraz firmy związane z branżą gastronomiczno-hotelarską.

Organizujemy również kursy języka prawniczego, medycznego, bankowego, finansowego oraz każdego niszowego języka specjalistycznego.